Nuk dekretoi Cakajn/ Rama për Metën: Skandaloze, turpëruese. Ndjesë Kosovë

Nuk dekretoi Cakajn/ Rama për Metën: Skandaloze, turpëruese. Ndjesë Kosovë

139
0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Metës për të mos dekretuar Gent Cakajn si minister të Jashtem. Ndryshe sa veproi në rastin “Lleshi” kur Rama i shkoi në zyre Metes dhe pranoi ti heqe graden “Gjeneral” Sander Lleshit, ne rastin e Cakajt, shkruan se kjo është turperuese sidomos për Kosoven.

 

Rama në Twitter: “Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm👎Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin. Ndjesë Kosovës për këtë turp”.

loading...