Njihuni me sekretet që fsheh çdo shenjë e zodiakut, ja çfarë thonë...

Njihuni me sekretet që fsheh çdo shenjë e zodiakut, ja çfarë thonë yjet për ju

498
0

Astrologjia e di shumë mirë se ka shenja që janë plotësisht të papajtueshme me njëra-tjetrën. Sidoqoftë, nëse dëshironi të zbuloni se si të shoqëroheni më mirë me partnerin ose dikë afër jush, do të ishte më mirë nëse do të zbulonit sekretet e tuaja më intime.

Dashi

Kur përfaqësuesit e kësaj shenje të zodiakut gjejnë dashurinë e tyre, ata janë të gatshëm t’i kushtojnë tërë kohën e tyre atij ose asaj. Fillimisht, marrëdhënia zhvillohet me shpejtësi. Pas kësaj, arrin një periudhë qetësie, por ndjenjat bëhen më të thella dhe më kuptimplotë.

 

Demi

 

Demi nuk do t’ju bëjë xheloz për marrëzira. Por, nëse gjen një justifikim, atëherë kini kujdes. Edhe një kompliment për dikë mund të jetë shkak për grindje. Gratë e lindura nën shenjën e Demit janë shumë elegante. Ato dinë të duken bukur dhe e përdorin këtë talent për të joshur. Por pa asnjë vulgaritet! Ato nuk kanë nevojë për rroba provokuese për të tërhequr vëmendjen.

 

Binjakët

 

Binjakët janë një shenjë e mrekullueshme. Por mbani mend: ata nuk mund të qëndrojnë kur dikush prek gjërat e tyre. Ata irritohen, ngrenë zërin, bërtasin. Prandaj, reagimi juaj është i rëndësishëm: ose përgjigjeni me ulërima, ose mësoni të respektoni kufijtë personalë të tjetrit.

 

Gaforrja

 

Nëse keni vështirësi dhe probleme, Gaforret gjithmonë vijnë në shpëtimin tuaj, ju mbështesin dhe ju ndihmojnë. Ata kurrë nuk ankohen, kështu që gjithmonë ndiqni me kujdes sjelljen e tyre. Përfaqësuesit e kësaj shenje të zodiakut mund të jenë edhe të sjellshëm, të ndrojtur, por edhe të drejtpërdrejtë dhe të ngrohtë. Për t’i qetësuar ata, duhet të bisedoni me ta me qetësi dhe të përpiqeni të shpjegoni gjithçka.

 

Luani

 

Asnjëherë mos kontrolloni Luanët, ata e urrejnë atë. Nëse dyshoni vetë, nuk mund të qëndroni pranë këtij personi. Ai do ta vlerësojë vetëm një personalitet të fortë si ai. Për të pushtuar Luanët, ai dëshmon se është një person i besueshëm dhe një i dashur i shkëlqyer.

 

Virgjëresha

 

Përfaqësuesit e kësaj shenje janë njerëz të vendosur dhe të guximshëm. Ata nuk mendojnë shumë përpara se ta rrezikojnë. Shumë shpesh pas kësaj ata nuk pendohen për asgjë. Gjëja më e keqe për Virgjëreshat është një mundësi e humbur, dhe jo pasojat e asaj që ata kanë bërë.

 

Peshorja

 

Peshorja është një njeri i sjellshëm që kërkon drejtësi kudo. Ajo është e gatshme të bëjë gjithçka për ta rikthyer atë. Prandaj, do të duhet të shpëtohet nga situata të caktuara. Peshorja ka nevojë për harmoni. Ajo menjëherë ndien njerëzit plot energji negative dhe përpiqet të heqë qafe kontaktet me ta.

 

Akrepi

 

Gratë e Akrepit janë kryesisht shoqe dhe gra të mira. Ata kurrë nuk pranojnë marrëdhënie “në gjysmë të rrugës”, gjithmonë kanë nevojë për diçka më shumë. Nëse nuk jeni në gjendje të ndizni zjarrin në shpirtin e Akrepit, atëherë as nuk do t’ju ​​vërë re. Akrepat mund të jenë xheloz. Ndonjëherë ata bëjnë skena për asgjë. Por kjo vetëm me njerëz shumë të dashur për ta. Nëse kjo shenjë e zodiakut mban një mëri ndaj jush, atëherë përgatituni të kërkoni falje për një kohë të gjatë.

 

Shigjetari

 

Kjo shenjë e zodiakut e vlerëson shumë pavarësinë e saj. Ndonjëherë, si pasojë, njerëzit e lindur nën këtë shenjë nuk mund ta gjejnë shpirtin binjak për një kohë të gjatë. Por nëse Shigjetari ka përmbushur dashurinë e vërtetë, marrëdhënia do të zgjasë shumë gjatë. Shigjetarët janë shumë të sjellshëm dhe të durueshëm. Ata gjithmonë kujtojnë se kush është mijëra milje larg. Ata kanë shumë miq të cilët i njohin prej shumë vitesh.

 

Bricjapi

 

Bricjapët vërtet e vlerësojnë marrëdhënien, por mos u përpiqni ta ruani nëse ka mbaruar. Ata preferojnë të mos kthehen më në ish. Partneri aktual nuk është vetëm një i dashur për ta, por edhe miku më i mirë. Ndoshta ai nuk do të tregojë se i pëlqen ata, por zjarri do të ndizet në zemrën e tij.

 

Ujori

 

Përfaqësuesit e kësaj shenje adhurojnë përvoja dhe udhëtime, kështu që jeta e përditshme e mërzitshme nuk është për ta. Nëse dëshironi që Ujori të qëndrojë në shtëpi, nuk do të merrni asgjë. Nëse nuk i ofroni liri kësaj shenje, do ta fikni brenda dhe do të zhgënjeheni. Pika e fortë e tyre është pasioni. Luaj me të, mos e lejo të të gjejë deri në fund, dhe gjithmonë do të jesh në krye.

 

Peshqit

 

Nëse keni arritur të pushtoni një Peshk, atëherë do të jeni në parajsën e shtatë. Cilësitë e përfaqësuesve të kësaj shenje i bëjnë ato gratë më të mira. Asnjëherë mos i tradhtoni ata mund të mos ju falin. Ata kanë nevojë për një partner i cili kujdeset për ta si në filma: kush hap derën e makinës, i mbart në krahë dhe u afron karrigen pranë.