Një poezi plot ndjenjë për Ameli, kush thur vargje për vogëlushen…? (Foto)

Një poezi plot ndjenjë për Ameli, kush thur vargje për vogëlushen…? (Foto)

779
0

Ajo është ende një fëmijë por pak kush mund të mos ketë dëgjuar të flitet për të.
Ameli është vajza e parë e çiftit të këngëtarëve Alban Skënderaj dhe Miram Cani. Ajo ka po aq fansa sa dy prindërit e saj. Ameli ka marë një dedikim special nga gjyshi i saj, babai i Miriamit.

‘…cfare ke Ti nga Une…

…cfare kam une nga Ti…

…ti rrekeze e vogel e une lume…

…qe derdhemi ne detin dashuri…@…

…une te quaj me dashuri Ameli – mbese…

…kur te mos jem , dicka tek Ti do jese…!…’-janë vargjet e gjyshit kushtuar mbesës së tij të dashur.
Foto

 

 screenshot-12_1497174954-1942379

screenshot-11_1497174836-1380896

loading...