“Nëse gruaja juaj…” / Rudina Hajdari ka disa pyetje për Metën

“Nëse gruaja juaj…” / Rudina Hajdari ka disa pyetje për Metën

330
0

Deputetja e PD-së që nuk pranoi të digjte mandatin, Rudina Hajdari gjatë fjalës së saj në Kuvend, i ka drejtuar disa pyetje Kreut të Shtetit, Ilir Meta.

Ajo i ka akuzuar të gjithë, edhe mazhorancën edhe opozitën se janë bërë palë me njëra-tjetrën që kur zgjodhën Ilir Metën President.

“Dua të di pse Presidentie mori këtë vendim

Pse mendon se me këtë veprim ai zgjidh krizën?

Nëse gruaja juaj është palë e opozitës dhe kjo palë është bërë pjesë e këtij konflikti, a nuk është ky konflikt i pastër personal?

Pse e zgjodhët Metën President? Donit të zgjasnit jetëgjatëisinë e tij politike. Me çfarë kredencialesh e zgjodhët ju Metën President?

Pse nuk bëtë një mocion për debat në atë kohë, që gruan ta ketë kryetare të Partisë së tij dhe vetë u bë President?

Mazhoranca u bë palë me opozitën, sepse nuk iu intereson fare për Shqipërinë”, – tha Hajdari ndër të tjera./