Nënkryetari i bashkisë Kamëz, Demaj: Opozitarë, duhet të jeni njësh me...

Nënkryetari i bashkisë Kamëz, Demaj: Opozitarë, duhet të jeni njësh me çdo qytetar dhe jo arrogantë

263
0

Nënkryetari i bashkisë Kamëz, Vendim Demaj ka bër një apel të fortë opozitarëve, që sipas tij duhet të komunikojnë me bazen, me njerëzit, dhe jo të krekosen e të shfaqin arrogancë.

 

Statusi i plotë

Të jesh Opozitarë, minimumi dhe materia kryesore që ke më dorë është fjala,komunikimi dhe të qëndruarit me bazën me popullin pa bërë selektime dhe pa marrë parasysh nëse ata që takon janë me kollare apo me pelevrek kanë flokët me llak, apo kanë leshin e palarë janë me vath në hundë, apo kanë veshin e madh etj etj pra i them këto sepse janë disa ish deputetë opozitar  që kanë marr atë post thjeshtë dhuratë nga PD dhe Lidershipi por jo si shpërblim i kontributit të tyre sepse shumë prej tyre nuk dinë se ç’është baza apo jeta e Partisë në terren

kurse sot këta/këto sojmen e kanë bezdi komunikimin, salutimin ngrohtësinë me mbështetësit apo me qytetarin e thjeshtë, por i shfaqen,i paraqiten si pronarë gjithë arrogancë, nënçmim dhe gjithë #pordhë kështu që TI opozitar duhet të jesh njësh me çdo qytetar të kësaj Republike të degraduar  pavarësiaht se nuk je i detyruar të bësh siç bën ai, sepse nëse Ti sot ore #zhelecuk që duhet të kesh durimin,mirësinë por dhe interesin,

për të degjuar dënglat apo edhe pordhët e tyre,

nuk denjon as të kthesh kokën për ti salutuar,

atëherë ku #hamamin do marrësh guximin

ku do gjesh fytyrën dhe moralin për t’u kërkuar mbështetjen 🤔

▶️Prandaj opozitar dhe opozitare është koha që t’i lini pordhët, t’i lini krekosjet dhe shfaqet virtualiteske sepse askujt nuk i plas se çfarë vishni apo hani se çfarë fotosh postoni apo nga ku i postoni pooor përvishni mëngët dhe jo shalët

vishni të sheshta dhe jo 20cm taka, bëhuni gati që edhe të uleni këmbëkryq me njerëzit në rrugët me pluhur dhe në livadhet pa bare dhe jo vetëm në lokalet lluksoze me kondicionerë dhe poltrone lëkure, përndryshe mos gaboni të shfaqeni në bazë,në popull sepse me fallsitetin tuaj jeni bërë të neveritur

qoftë dhe në rrjetet tuaja sociale që i përdorni për marketing

sepse ky popull pavarësisht që po #rënkon nga zgjedha e këtij #Rilindasi_fashist ,

por kur shfaqen disa nga Ju atëherë ata irritohet dhe më keq,

ndjehen shpresëhumbur,

të tradhëtuar dhe zhgënjimi arrin deri aty saqë thonë;

#këta_pa_pushtet_dhe_nuk_durohen_imagjino_sikur_të_kenë_pak_pushtet_do_të_shkelin_me_këmbë.

loading...