Ndeshja me Islandën/ Meta jep mesazhin e fortë: Nuk kisha në plan...

Ndeshja me Islandën/ Meta jep mesazhin e fortë: Nuk kisha në plan të shkoja sot, por të gjithë duhet të jemi më pranë se asnjëherë Kombëtares sonë

301
0

Na ndajnë vetëm pak orë nga ndeshja e mbrëmjes së sotme në Elbasan Arena ku përballet kombëtarja me Islandën, Presidenti Ilir Meta ka dhënë mesazhin e  tij për mbështetje dhe bashkim.

Postimi i plotë:

“Nuk kisha në plan të shkoja sot në “Elbasan Arena” për shkak të shumë detyrimeve të tjera, por besoj se të gjithë duhet të jemi më pranë se asnjëherë Kombëtares sonë që pas shkëlqimit të jashtëzakonshëm në Europianin e Francës është në tranzicion drejt rigjetjes së vetvetes.

Shpesh tifozët kërkojnë vetëm fitore, por topi është i rrumbullakët. E di që shumë tifozë janë mërzitur nga humbja me Francën, kampionen e botës, por mos harroni si humbi Brazili me Gjermaninë 1-7.

Le të mësojmë dhe nga tifozët e Kosovës, që pikërisht kur ekipi është në disavantazh, ndizen më shumë në përkrahjen e ekipit.

Sot në “Elbasan Arena” me Kuqezinjtë!🇦🇱👐