Ndërroi jetë në Itali, nesër mbërrin në Vlorë trupi i pajetë i...

Ndërroi jetë në Itali, nesër mbërrin në Vlorë trupi i pajetë i parodistit Muhamet Liko

499
0

 

Ditën e nesërme pritet të mbërrijë në Vlorë trupi i pajetë i parodistit Muhamet Liko.

 

Bëhet me dije se homazhet për nder të ‘Mjeshtrit të madh’ do të bëhen nesër në orën 12.00 – 14.00 në hollin e teatrit ‘Petro Marko’ për të vijuar më tej ceremonia e përcjelljes për në varrezat e qytetit.

 

Muhamet Liko humbi jetën papritur pas një ataku kardiak në Itali ku kishte shkuar për një kontroll shëndetësor rutinë. Katër paraodistët Afrim Agalliu, Agron Hamo, Mane Lumani dhe Muhamet Lika u shfaqën së bashku për herë të fundit vetëm disa ditë më parë në skenën e teatrit në Vlorë.