Ndarja nga jeta e mjekut Drini Dobi, Rama fjalë prekëse: Humbja e...

Ndarja nga jeta e mjekut Drini Dobi, Rama fjalë prekëse: Humbja e tij krijon ndjesinë pështjelluese të një boshllëku të veçantë

204
0

Kryeministri Edi Rama jep një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të mjekut të njohur neurolog të QSUT, Drini Dobi, i cili ka humbur jetën pasi ishte i infektuar me Covid-19.

Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se mjekun nuk e njihte personalisht, por që kishte dëgjuar për të fjalët më të mira.

“Është e madhe keqardhja për çdo jetë të humbur në harkun e këtij viti të pamëshirshëm ndaj shëndetit të njeriut, por humbja e shpëtimtarëve e kujdestarëve të jetës, siç ishte edhe Doktor Drini, krijon ndjesinë pështjelluese të një boshllëku të veçantë,” shkruan Rama.

 

Postimi i plotë:

 

MIRËMËNGJES

 

Doktor Drini Dobin nuk e kam njohur personalisht nga afër, por kam dëgjuar për të fjalët më të mira nga të gjithë dhe pamjen e tij të butë e kujtoj mirë. Së fundmi kam ndjekur përmes ministres, Ogertës, ecurinë e përballjes së tij me Armikun e Padukshëm, e më pas vështirësinë e madhe të krijuar nga ndërlikimet që u shfaqën në gjendjen shëndetësore të mjekut të nderuar.

 

Eshtë e madhe keqardhja për çdo jetë të humbur në harkun e këtij viti të pamëshirshëm ndaj shëndetit të njeriut, por humbja e shpëtimtarëve e kujdestarëve të jetës, siç ishte edhe Doktor Drini, krijon ndjesinë pështjelluese të një boshllëku të veçantë. Me këtë ndjesi e me lutjen që të prehet në paqe, i përcjell ngushëllimet e mia vëllazërore familjes, miqve e kolegëve të tij

 

Rrofshin dhe e kujtofshin gjithmonë