Moti sot, e shtunë 22 qershor 2019 Rriten sërish temperaturat

Moti sot, e shtunë 22 qershor 2019 Rriten sërish temperaturat

376
0

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cila do të ifluencojë mot pjesërisht të pandrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Këtë të shtune moti do të jetë me kthjellime përgjatë bregdetit dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje. Temperaturat min dhe max: Zonat malore 18/29°C Zonat e ulëta 22/35°C Zonat bregdetare 23/34°C/