Moti sot, 2 janar 2021

Moti sot, 2 janar 2021

195
0

Dita e sotme do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët në pjesën e parë të saj, ndërkohë që pasditja dhe vecanërisht mbrëmja do të sjellë shtim të vranësirave dhe reshje në zonat bregdetare, kryesisht në Jug-Jugperëndim të vendit.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes, por do të pësojnë një rritje në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C në 13°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi deri 55-60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5-6 ballë.

Shperndaje