Moti : Shtohen vranësirat, reshje shiu në disa zona

Moti : Shtohen vranësirat, reshje shiu në disa zona

306
0

Sot 18 qershor 2019, moti do të jetë me  alternime kthjellimesh dhe  vranësira  mesatare deri të dendura të pasuara nga rreshje shiu në mesditë në zonat malore në Juglindje dhe Verilindje ku do të pasohen nga rreshje shiu në orët e mesditës.

Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rënie .

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   18/25°C

Zonat e  ulëta  22/34°C

Zonat  bregdetare 22/32°C