Moti për sot, temperatura të larta por pasditja me vranësira

Moti për sot, temperatura të larta por pasditja me vranësira

316
0

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme duke kushtëzuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në të gjithë Shqipërinë. Pasdite dhe në vijim do të ketë kalime vranësirash në të gjithë vendin, më të dukshme në zonat jugore- juglindore. Edha nata do të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 3°C mëngjesi në zonat malore deri në 22°C mesdita në zonat e ulëta. Era do vijojë e lehtë, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.