Moti për sot, mësoni ç’parashikojnë sinoptikanët

Moti për sot, mësoni ç’parashikojnë sinoptikanët

171
0

Sipas Institutit të Gjeoshkencave ditën e sotme (e premte dt.25) nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

 

TEMPERATURAT

 

Sot (e premte dt.25) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 13 / 25 °C

 

në vendet e ulëta: 12 / 24 °C

 

në vendet malore: 8 / 22 °C

 

ERA

 

Sot (e premte dt.25) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.