Moti për ditën e sotme, 8 Korrik 2019

Moti për ditën e sotme, 8 Korrik 2019

348
0

Orët e paradites paraqiten me mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë vendin. Ndërsa pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash në zonat malore duke rrezikuar shira të izoluar në ekstremin verior, ndërsa me kthjellime mbetet ultësira perëndimore. Temperaturat e ajrit nuk ndryshojnë në vlerat minimale dhe por rritje të lehtë sjellë mesdita duke u luhatur nga 18°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë deri mesatare në det me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar  dallgëzim mbi 3 ballë.