Moti për ditën e sotme, 30 Maj 2019

Moti për ditën e sotme, 30 Maj 2019

409
0

Territori shqiptar edhe sot do të vijojë nën ndikimin e motit të paqëndrueshëm, për pasojë në pjesën me të madhe të vendit gjatë mesditës priten shira, ku më të dukshëm paraqiten në veri dhe zonat qëndrore.

 

Pasditja sjell kthjellim gradual, duke lënë me vranësira zonat përgjatë kufirit lindor.Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat e kstremale ditore nga 8°C zonat malore deri në 25-26°Czonat e ulta.

 

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 30 km/h, nga drejtimi Jugor- Jugperëndimor ndrësa në det të hapur krijohet dallgëzim 2-3 ballë.

Shperndaje