Moti për ditën e sotme, 30 Korrik 2019

Moti për ditën e sotme, 30 Korrik 2019

362
0

Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës perëndimore ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranësirave ku nuk do të mungojnë rreshje shiu të izolura. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdetein e Adriatikut. Valëzimi i forcës 4-5 balle me lartësi vale 1.5–2,0 metër në det të hapur. Temperatruat do të pësojne rritje.

Temperaturat min dhe max:

 

Zonat malore 15/30°C

 

Zonat e ulëta 18/33°C

 

Zonat bregdetare 20/31°C