Moti për ditën e sotme, 3 Korrik 2019

Moti për ditën e sotme, 3 Korrik 2019

356
0

Sipas MeteoAlb Shqipëria do të mbizotërohet nga kthjellime si dhe vranësira kalimtare deri pas mesditës ku pritet një zhvillim i vranësirave në zonat veriore si dhe në zonat lindore duke gjeneruar rrebeshe shiu të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshueshme në orët e para të ditës deri në mesditë, duke bërë që vlerat ekstreme të mbeten nga 17 gradë celsius minimalja dhe maksimumi në mesditë 39 gradë celsius. Era do vijojë të fryjë mesatare me një shpejtësi 25 km/h në drejtimin kryesisht veri-perëndimor dhe kjo do të bëjë që në brigjet e Adriatikut dhe Jonit të gjenerohet dallgëzimi 1 ballë