Moti për ditën e sotme 29 Korrik 2019

Moti për ditën e sotme 29 Korrik 2019

382
0

Me fillimin e javës moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe në pjesën e parë të ditës.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 15 m/sek në bregdetin e Adriatikut. Valëzimi i forcës 4-5 ballë me lartësi vale 1.5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojne rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 17/25°C

Zonat e ulëta 19/31°C

Zonat bregdetare 22/29°C