Moti për ditën e sotme, 29 Janar 2020

Moti për ditën e sotme, 29 Janar 2020

343
0

Moti do të mbetet i paqëndrueshëm me vranësira dhe rreshje të herë pas herëshme. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale deri në 8-10 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i lartë deri në 4-5 ballë me lartësi vale 1,0 – 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten pa ndryshime .

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 2/6°C
Zonat e ulëta 7/15°C
Zonat bregdetare 8/15°C