Moti për ditën e sotme, 1 Korrik 2019

Moti për ditën e sotme, 1 Korrik 2019

331
0

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime më të theksuara në zonat bregdetare, por në zonat veriore dhe ato verilindore do të ketë vranësira të shpeshta.

 

Temperaturat do të luhaten nga 14 gradë Celsius deri në 37 gradë Celsius. Era do të fryjë me shpejtësi 25 km/h në drejtimin veriperëndimor duke shkaktuar në det dallgëzim 1 ballë.