Moti për ditën e mërkurë, 6 nëntor 2019

Moti për ditën e mërkurë, 6 nëntor 2019

192
0

Moti do të jetë i vranët me reshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën Veriperëndimore. Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug (S) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 7 me lartësi vale 2,5- 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante .

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  9/17°C

Zonat e ulëta  14/23°C

Zonat bregdetare 16/22°C