Moti për ditën e hënë, 6 Janar 2020  

Moti për ditën e hënë, 6 Janar 2020  

203
0

Moti i kthjellet me vranësira të herë pas herëshme do të dominojnë të gjithë territorin, më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar reshje të pakta dëbore. Pasditja do vijojë në të njëjtat kushte atmosferike me kthjellime dhe vranësira në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -9°C në 7°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.