Moti për ditën e enjte, 16 Janar 2020

Moti për ditën e enjte, 16 Janar 2020

338
0

Në vend po ndikojnë rryma të ftohta ajrore me origjinë Veriore të shoqëruara me erë të vrullshme.

Orët në vazhdim moti parashikohet i kthjellët. Mesdita e së Enjtes priret të ketë dhe kalime vranësirash të pakta e mesatare në Verilindje.

Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme mbrëmjen e sotme dhe mëngjesin e ditës së Enjte. Bora e akumuluar dhe ngricat e forta do të vazhdojnë të mbeten prezente edhe për ditën e nesërme.

Më konkretisht:

në zonat malore -12° deri -1°C

në zonat e ulëta -5° deri 9°C

në zonat bregdetare -2° deri 12°C