Moti për ditën e dielë, 26 Janar 2020  

Moti për ditën e dielë, 26 Janar 2020  

365
0

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh vranësira mesatare dhe rreshje të pakta bore në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Verilindje me shpejtësi maksimale deri në 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 – 2,5 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore -5/2°C
Zonat e ulëta 2/13°C
Zonat bregdetare 4/13°C