Moti për ditën e diel, 3 nëntor 2019  

Moti për ditën e diel, 3 nëntor 2019  

219
0

Moti do të jetë i vranët dhe me reshje shiu dhe rebeshe me intesitet të lartë në zonën Veriperëndimore dhe Jugperëndim. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 7 me lartësi vale 2,5- 3,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  6/16°C

Zonat e ulëta  10/21°C

Zonat bregdetare 14/22°C