MOTI e shtunë, 7 shtator 2019

MOTI e shtunë, 7 shtator 2019

384
0

RESHJET

Priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, ndërsa në qarkun Shkodër ato do të jenë deri lokalisht mesatare .

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 28 °C

në vendet e ulëta: 21 / 31 °C

në vendet malore: 15 / 26 °C.

ERA

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

Shperndaje