MOTI e premte, 7 Shkurt 2020.

MOTI e premte, 7 Shkurt 2020.

393
0

Reshje dëbore dhe temperature deri në -7

RESHJET

Priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Dibër dhe Korçë, ndërsa në qarqet e tjerë nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zonën Verilindore priten reshje të dobëta dëbore.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 1 / 10 °C

në vendet e ulëta: 0 / 9 °C

në vendet malore: -7 / 2 °C

ERA

Era do të fryjë mesatare, për momente deri e fortë, sidomos në bregdet dhe në terrenet malore

Shperndaje