MOTI, e premte, 6 shtator 2019

MOTI, e premte, 6 shtator 2019

410
0

 

RESHJET

Ppriten reshje të dobëta qarqet: Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë dhe Korçë .

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 30 °C

në vendet e ulëta: 20 / 30 °C

në vendet malore: 13 / 26 °C.

ERA

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

Shperndaje