MOTI e premte 31 Janar 2020

MOTI e premte 31 Janar 2020

392
0

Dita e premte pritet të jetë një ditë e bukur dhe me diell pavarësisht se duke nisur nga orët e pasdites do të ketë shtim vranësirash mesatare deri dhe të dendura.

Këto vranësira në zonën e qendrës dhe atë të veriut do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta në formë pikash dhe të lokalizuara, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Temperaturat e mëngjesit do të pësojnë rënie dhe parashikohen nga -4ºC në relievet malore deri në 5ºC në ato bregdetare.

Në mesditë pritet një rritje e lehtë e tyre duke u parashikuar nga 12ºC në zonat malore deri në 18ºC në ato bregdetare.

Shperndaje