MOTI, e premte, 30 gusht 2019

MOTI, e premte, 30 gusht 2019

402
0

 

RESHJET

Priten reshje të dobëta në qarqet Elbasan dhe Berat, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje lokalisht të dobëta, kryesisht në zonat malore dhe ato pranë tyre

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 33 °C

në vendet e ulëta: 21 / 36 °C

në vendet malore: 15 / 30 °C.

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

 

Shperndaje