Moti, e premte 17 janar 2020  

Moti, e premte 17 janar 2020  

398
0

Sipas MeteoAlb: Vlerat e larta barike do të diktojnë kthjellimetë gjithë në Shqipërin. Por Mesdita dhe Pasditja sjellin kalime vranësirash të lehta në vend, më të theksuara në zonat Verilindore.

 

Temperaturat e ajrit janë ulur në mëngjes por dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3 °C në zonat malore deri në 14 °C në bregdet.

 

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Verior duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

 

Shperndaje