MOTI e premte 13 Dhjetor 2019

MOTI e premte 13 Dhjetor 2019

242
0

Shi, dëborë dhe… / Ja çfarë rezervon moti për nesër

RESHJET

Gjatë ditës priten shira mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër dhe lokalisht mesatare në qarqet Lezhë dhe Durrës.

Në terrenet malore, reshjet do të jenë kryesisht në formë dëbore.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 14 °C

në vendet e ulëta: 7 / 14 °C

në vendet malore: 2 / 8 °C

ERA

Era  deri e fortë në bregdet

Shperndaje