MOTI e merkurre 18 Shtator 2019

MOTI e merkurre 18 Shtator 2019

415
0

Edhe për nesër vendi do të ndikohet nga relativisht të njëjta kushte atmosferike.

Moti në pjesën më të madhe të territorit do të jetë i kthjellët.

Në orët e mesditës do të ketë prezencë të vranësirave kalimtare më të theksuara në relievet malore dhe zonën e veriut.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta dhe lokale në relievet e larta malore.

Temperaturat në vlerat e mëngjesit do të variojnë nga 11 deri në 18 gradë celsius ndërsa ato të mesditës një rënie të lehtë duke prekur shifrat nga 28 deri në 32 gradë celsius.

Shperndaje