MOTI e marte 24 Dhjetor 2019

MOTI e marte 24 Dhjetor 2019

178
0

Reshjet dhe shtrëngatat e shiut duket se kanë përfunduar dhe që nga nata duke gdhirë dita e martë, moti do të jetë i thatë.

Do të ketë ulje të temperaturave gjatë ditës së soteme.

Reshjet

Priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet e vendit por lokalisht mesatare në qarqet Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 14 °C

në vendet e ulëta: 7 / 11 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C

Era

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet për momente të shkurtra deri e fortë.

Shperndaje