Moti e marte 13/08/2019

Moti e marte 13/08/2019

319
0

Fillimi i kësaj jave shënoi temperatura shumë të larta në të gjithë territorin e vendit, të cilat do të vazhdojnë edhe sot me termometrin që pritet të shënojë 40 gradë celcius.

Megjithatë nga e mërkura e më pas pritet një ulje e temperaturave.

RESHJET

Nuk priten reshje

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 36 °C

në vendet e ulëta: 23/ 40 °C

në vendet malore: 18 / 35 °C.

ERA

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë vendin.

Shperndaje