MOTI e marte 10 Shtator 2019

MOTI e marte 10 Shtator 2019

298
0

Reshjet

Priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve.

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 29 °C

në vendet e ulëta: 17 / 31 °C

në vendet malore: 12 / 28 °C.

Era

Kete të martën era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

Shperndaje