MOTI e hene 3 Janar 2020

MOTI e hene 3 Janar 2020

351
0

Dita e soteme do të nisë me një mot të qëndrueshëm. Sipas IGJEUM, në orët e paradites do të ketë kthjellime, ndërsa vranësirat e lehta do të jenë dominuese.

Vetëm në orët e pasdites dhe mbrëmjes pritet shtim i lehte i vranësirave në zonat Veriore dhe Lindore.

RESHJET

Më përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 17 °C

në vendet e ulëta: 6 / 17 °C

në vendet malore: 2 / 12 °C

ERA

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

Shperndaje