MOTI e diel 19 Janar 2020

MOTI e diel 19 Janar 2020

212
0

Ditët me diell duket se do të marrin fund, pasi që nga kjo e dielë do të mbizotërojnë vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin shira të karakterit lokal dhe afat-shkurtër në zonat Qendrore dhe Jugore.

Në zonat malore parashikohet të ketë edhe reshje të dëborës.

RESHJET

Nuk priten reshje .

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 13 °C

në vendet e ulëta: 5 / 13 °C

në vendet malore: -2 / 5 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Shperndaje