MOTI 19 Qershor 2019

MOTI 19 Qershor 2019

244
0

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të Lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën qëndrore e cila do të ifluencojë mot pjesërisht të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E enjte dt 19 Qershor 2019 moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit ndërsa në zonat malore do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu në formën e stuhive të izoluara.

Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   16/27°C

Zonat e  ulëta  20/34°C

Zonat  bregdetare 22/33°C

 

 

Shperndaje