MOTI : 15 Gusht 2019 Ulje drastike e temperaturave

MOTI : 15 Gusht 2019 Ulje drastike e temperaturave

364
0

 

RESHJET

Nesër (e enjte, dt.15) priten reshje te dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë në orët e mesditës dhe pasdites (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në qarqet Shkodër dhe Kukës ato do të shoqërohen me rrebeshe afatshkurtra.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 29 °C

në vendet e ulëta: 21/ 29 °C

në vendet malore: 14 / 27 °C.

ERA

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë territorin.