Mos harroni çadrat! Sot priten reshje shiu në të gjithë vendin

Mos harroni çadrat! Sot priten reshje shiu në të gjithë vendin

148
0

 

Paqëndrueshmëria do të vijojë edhe për ditën e sotme.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta.

 

TEMPERATURAT

 

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 12 / 16 °C

në vendet e ulëta: 10 / 15 °C

në vendet malore: 6 / 11 °C

 

ERA

 

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet.

 

 

78243125_1525891634231344_2382554385000431616_o.jpg