‘Molla e sherrit’ për ngjarjen në Kavajë, Marsida Qatja ‘i drejton gishtin...

‘Molla e sherrit’ për ngjarjen në Kavajë, Marsida Qatja ‘i drejton gishtin vetes’, MESAZH në orët e vona: Askush nuk mund të…

363
0

Pak ditë më parë qyteti i Kavajës u trondit nga një ngjarje e rëndë. Në shtëpinë e Marsida Qatjas, e cila ishte edhe ‘molla e sherrit’ u vra Dritan Haxholli, pas një përplasje me efekrivin e Burgjeve, Bledar toçi.

Teksa ngjarja është ende e pazbardhur për shkak edhe të dëshmive kontradiktore të protagonistëve, Marsida duket se për atë që ndodhi fajëson edhe veten.

Ndonëse në deklaratat e saj të shumta për mediat, është shprehur se në këtë mes ishte viktimë, pasi Dritan Haxholli e ngacmonte, mbrëmë në mesnatë ajo ka ndarë një mesazh.

“Askush nuk mund të të lëndojë më shumë se sa lëndon ti veten tënde, duke menduar për gjëra dhe njerëz që nuk vlejnë..!!”, shkruan Marsida në një postim në Facebook, e cila duket se e pranon që është lënduar.