Miriami fjalë zemre për Albanin: Të them që jam krenare për ty...

Miriami fjalë zemre për Albanin: Të them që jam krenare për ty është pak

392
0

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë çift shumë i dashur për publikun. Kantautori ka mbajtur koncertin “Hapësira e një ëndrre” për tri ditë radhazi (2, 3 ,4 mars). Natyrisht që përkrahjen më të madhe për këtë koncert, Albani e ka gjetur tek bashkëshortja e tij Miriami. Madje, ajo ka kënduar edhe në disa pjesë të koncertit bashkë me të, projektet që dyshja i kanë të përbashkëta. Ndërsa, pas përfundimit të koncertit, këngëtarja shprehet e emocionuar për suksesin që tregoi bashkëshorti, duke publikuar një video nga koncerti me disa fjalë domethënëse për të. “Te them qe jam krenare per ty eshte pak. Te them qe te dua shume eshte akoma dhe me pak. Si çdo here, edhe kesaj rradhe ti vendose nje standart te ri ne muzike. Muzika dhe shpiri yte meritojne boten dhe besoj fort qe Zoti do ndriçoj cdo hap te rruges tende🙏

Ti je pasuri shpirterore e cdokujt qe te ka ne jete.

Mua do me kesh gjithmone prane si energji e pashtershme deri ne frymarrjen e fundit.”, shkruan ajo.