Miçigan, shqiptaro-amerikanët luten për viktimat e tërmetit

Miçigan, shqiptaro-amerikanët luten për viktimat e tërmetit

193
0

Mbrëmë në Michigan komuniteti shqiptaro-amerikan u lut për ata që humbën jetën dhe ata që u dëmtuan nga tërmeti në Shqipëri.

Në një ceremoni të organizuar nga “Kisha Pajtore” me rastin e 107 vjetorit të pavarësisë, u mblodhën fonde për të prekurit nga tërmeti.

Në tubim u bë edhe inaugurimi i një salle të re të kishës si dhe u përurua qendra kulturore Nënë Tereza. /VOA

blob:https://www.zeriamerikes.com/add6ff9d-374d-4ff2-adfd-69e0084eac08