Meta mesazh qytetarëve pas tërmeteve: T’i kthehemi qetësisë në familjet tona

Meta mesazh qytetarëve pas tërmeteve: T’i kthehemi qetësisë në familjet tona

138
0

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar një javë të mbarë për qytetarët e vendit. Ai shprehet se pas tërmeteve është koha për t’iu kthyer normalitetit.

“Mirëmëngjes të dashur miq,Me rëndësi është t’i kthehemi jetës së përditshme dhe qetësisë në familjet tona!

Ju uroj një javë të mbarë!”-shkruan Meta.

Tërmetet e fuqishme, të cilët prekën vendin tonë këtë fundjavë lanë pas dëme të konsiderueshme materiale në shumë banesa. Dëmet më të mëdha kryesisht u shkaktuan në qytetin e Durrësit, aty ku dhe ishte epiqendra e tërmetit.