Messi drejt Kinës për 1.4 mld euro!!!

Messi drejt Kinës për 1.4 mld euro!!!

356
0

Hebei China Fortune është një klub jo shumë i njohur në Europë. Në fakt, mund të bëhët së shpejti i njohur në të gjithë botë. Hebei China Fortune është gati të paguajë klauzolën më të shtrenjtë në botë për një lojtarë, plot 700 milion euro për Lionel Messin. Argjentinasi, tani shpejt ka nënshkruar kontratën e re, ku i ka dhënën fjalën blaugranasve se do të vazhdojë jatë me ta. Mund të pranohet se ja vlen të paguash 700 milion euro për Messin, por për ta afruar atë në Kinë ka disa rregulla që duhet t’i paguash dhe shtetit po të njëjtën shumë: pra, Lionel Messi kushton 1.4 mld euro!!! Raportimet e fundit të mediave sportive thonë se Hebei, pasi nënshkroi me Mascheranon, tentoi Messin por tentativa e parë u refezua. Ka raportime që nuk mund të thhuhet se janë të besueshme,  se tentativat e tjera po merren seriozisht. Hebei është po i njëjti klub që afroi Ezequil Lavezzi duke e blerë nga PSG.

 

Sulmuesi dhe fituesi i 5 Topave të Artë sipas kontratës aktive do të qëndrojë te Barcelona për 3 vitet e ardhshme duke u bërë lojtari më i paguar i botës së futbollit.