MERKATO E VERËS ORE PAS ORE

MERKATO E VERËS ORE PAS ORE

114
0

PARTIZANI

Afrime: Enea Bitri (rikthim nga huazimi – Kamza), Uilliam Kordeiro (Kukësi), Esin Hakaj (Teuta) , Rron Broja (Shkupi), Jozef Ekuban (huazim – Hellas Verona), Brian Braun (Reno 1868), Aldo Teqja (Skënderbeu), Theofilus Solomon (Ujpesht); Largime: Skënder Gega, Rubin Hebaj (përfundim huazimi – Domzhale), Dilly Duka, Sodiq Atanda (Hapoel Kfar Saba), Ardit Hila, Lum Rexhepi

Trajner: Franko Lerda, i konfirmuar

KUKËSI

Afrime: Arlind Kalaja (rikthim nga huazimi-Kastrioti), Ilir Avdyli (Kamza), Emiljano Musta (Flamurtari), Marko Van Basten Çema (Dinamo), Bruno Lulaj (Skënderbeu), Tome Kitanovksi (Sabail) ; Largime: Maurice Gomis (përfundim huazimi – SPAL), Rexhinaldo, Irakli Dzaria, Uilliam Kordeiro (Partizani), Arlind Kalaja (Teuta), Kristi Joti, Faton Maloku

Trajner: Ernest Gjoka, i konfirmuar

TEUTA

Afrime: Dajan Shehi (rikthim nga huazimi – Kastrioti), Xhonathan Lajthia (rikthim nga huazimi – Erzeni) ; Rustem Hoxha (Luftëtari), Blagoja Todorovski (Shkëndija Tetovë), Aleksandro Kuro (Kerkyra), Albano Aleksi (Luftëtari), Arlind Kalaja (Kukësi), Darko Nikaç (Iskra); Largime: Erlis Frashëri (Gjilani), Latif Amadu, Ditmar Bicaj, Seku Kamara (përfundim huazimi – Besëlidhja), Dajan Shehi, Esin Hakaj (Partizani), Armando Vajushi, Uendi Vecaj (përfundim huazimi – Dinamo Zagreb)

Trajner: Bledi Shkëmbi, i konfirmuar

LAÇI

Afrime: Kirian Nuabueze (Drita), Aleksandar Ignjatoviç (Sloboda Tuzla), Rudolf Turkaj (Iliria), Renato Spahiu (Kronos Argyradon), Aleksandros Zaimi (Apollon Larisa), Teldiano Zhunior – Teko (Treze), Julian Shehu (Kastrioti); Largime: Malik Mane (Atyrai), Bojan Najdenov, Ivan Galiç, Jon Mersinaj dhe Enis Çokaj (përfundim huazimi-Lokomotiva Zagreb), Denis Pjeshka, Klaudio Çema, Antoni Okpotu (Difaa El Jadida)

Trajner: Sulejman Starova, i konfirmuar

SKËNDERBEU

Afrime: – ;  Largime: Kristi Vangjeli (Adelaide Olympic), Orges Shehi, Kuasi Sibo (përfundim huazimi – Watford), Marko Pervan (përfundim huazimi – Osijek), Bruno Lulaj (Kukësi), Aldo Teqja (Partizani)

 

Trajner: ?

FLAMURTARI

Afrime: – ; Largime: Lejdi Liçaj, Emiljano Musta (Kukësi), Elton Kale (Tirana), Idriz Batha (Tirana), Agustin Torasa (Tirana), Enea Koliçi, Blerim Kotobelli, Franc Veliu, Artim Pollozhani, Argjend Mustafa, Andi Ribaj, Ilir Daja

Trajner: ?

LUFTËTARI

Afrime: – ; Largime: Shkëlzen Ruçi (Gjilani), Albano Aleksi (Teuta), Rustem Hoxha (Teuta), Xhekson (Gjilani), Vladimir Esin, Oltion Rapa (Gjilani), Mërgim Neziri (Aalen 1921)

Trajner: ?

 

 

TIRANA

Afrime: Elton Kale (Flamurtari), Agustin Torasa (Flamurtari), Idriz Batha (Flamurtari); Largime: Toni Mauexhe (Alarabi FC), Namdi Oduamadi, Junus Sentamu, Vincent Atinga, Bedri Greca (Gjilani)

Trajner: Ardian Mema, i konfirmuar

VLLAZNIA

Afrime: – ; Largime: Dan Ignat, Valto Zeqaj, Dejvi Bilali, Kollins Eziamaka, Alsid Tafili (Liria Prizren)

Trajner: ?

BYLISI

Afrime: Edison Ndreca (Kastrioti), Donald Mëllugja (Besa), Eridon Qardaku (Vllaznia U19) – ; Largime: Dose Kofi, Ildian Shyti

Trajner: Veljko Dovedan, i konfirmuar

loading...
Shperndaje