‘Meriton mbështetjen kundër SOROS’/ Akademiku i njohur britanik: Meta, demokrat i përkushtuar

‘Meriton mbështetjen kundër SOROS’/ Akademiku i njohur britanik: Meta, demokrat i përkushtuar

251
0

Akademiku i njohur James Pettifer ka vlerësuar si një akt të lartë nga ana e Presidentit Meta, përballjen që ky i fundit i bëri sot agjendës së miliarderit amerikan ‘Soros’ që po eksperimenton në kundërshtim me interesat e Shqipërisë.

Në një postim në twiter, James Pettifer shkruan

E kam  njohur z. Meta për shumë arsye si një demokrat të impenjuar.

Meriton mbështetjen time kundër Soros dhe mirënjohjen më të thellë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.”.