Mëngjesi me reshje, mësoni si pritet të jetë moti gjatë ditës

Mëngjesi me reshje, mësoni si pritet të jetë moti gjatë ditës

296
0

Vijojnë vranësirat dhe shirat në të gjithë vendin, më të dendura në veri-juglindje dhe reshje dëbore në Verilindje. Parashikohet që edhe pasditja të mbetet në ndikimin e vranësirave dhe shirave me intensitet mesatar dhe lokalisht të lartë në zonat veriperëndimore. Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 4-5 ballë. Temperaturat e ajrit do të rrriten ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0 në 21 gradë.