Menduat se u kthyen temperaturat e larta? Ndryshon moti sërish

Menduat se u kthyen temperaturat e larta? Ndryshon moti sërish

62
0

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e ditës do te jete me alternime kthjellimesh dhe

vranësira, te cilat do te sjellin reshje te karakterit lokal ne zonat Veriore –

Veriperëndimore. POR orët vijuese shtojnë vranësirat ne vend duke bere qe reshjet te përfshijnë dhe pjesën tjetër te territorit.

 

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, POR do te ulen në mesditë duke luhatur

vlerat ditore nga 11°C deri në 29°C.

 

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 4 – 5 ballë.

loading...